Evde Pozitif Enerji

Evde pozitif enerji hepimiz lüks ve güzel evleri severiz. Ev, arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirmek için güvenli bir yerdir. Güzel evlerin tasarımı düşüncelidir, ancak maliyetli olmamalıdır. İyi tasarım, tasarım ilkelerinin temelleri hakkında bilgi gerektirir ve herhangi bir stili uygularken bu ilkelere ve noktalara uyulmalıdır. Önceki inşaatçılar çeşitli iç tasarım yöntemlerinden bahsetmişlerdi. Yine de evinizi daha çekici ve güzel hale getirmenize yardımcı olacak en temel ve önemli ev dekorasyon fikirleri tanıtılacak.

 • Uygun Döşemeye Sahip Olun

Özellikle geniş bir aile ile evinizin temiz olması için uygun döşemeye sahip olmak önemlidir. Birlikte gidebileceğiniz iki seçenek var ve bunlar:

Parke Zeminler – Masif ahşap zeminlere sahip olmak, uzun ömürlü ve bağışlayıcı oldukları için büyük bir aileyseniz harikadır. Temizlemesi kolaydır; Tek yapmanız gereken onları süpürmek veya bir şey döküldüyse paspaslamak zorundasınız. Parke zeminlere sahip olmanın ve çocuk sahibi olmanın tek dezavantajı, düştüklerinde yastık sağlamamalarıdır.

Evde Pozitif Enerji

Yün Halı – Özellikle çocuklarınız varsa gidebileceğiniz en iyi seçenek budur, çünkü yün halılar büyük çekiciliğe ek olarak toprağı gizleme konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptir. Yün halılar farklı liflerden yapılır, bu da toprağın ortaya çıkmasını zorlaştırır. Halı Hakkı gibi en iyi yün halıları yapan birçok şirket var. Evde pozitif enerji ve yün halıya sahip olmanın en iyi yanı, çocuğunuz düştüğünde parke zemin yerine yumuşak bir şeyin üzerine inecek olmasıdır.

 • Bitkilerin Kullanımı
  İç Mekan Bitkileri

İç tasarım dergilerine baktığınızda veya iç tasarım üzerine TV programlarını izlediğinizde, bitkilerin dünyanın en güzel evlerini dekore etmek için kullanıldığını fark edeceksiniz. Doğal olarak, insanlar doğal dünyada bulunan kalıpları ve şekilleri arıyorlar. Bitkileri her alanda kullanmak mümkündür. İç tasarımda çiçek ve bitki kullanımı mekana renk, yaşam ve heyecan duygusu verir. Bitkileri yeterli güneş ışığının olduğu yerlerde kullanın. Sulama miktarı gibi güneş ışığının kullanımı, farklı türdeki bitkilere göre değişir. Özel bakım ihtiyacına rağmen birçok bitki güzel görünür.

 • Uygun Resmi Kullanın
  Tuval Baskı Modern Sanat
OKU  Demir Kapılar

Uygun sanat eserlerinin kullanılması mekanın tasarımını tamamlayacaktır. Birçok insan, sanat eserinin yanlış kullanımı nedeniyle iç tasarımda hata yapar. Çekiciliği azaltabilecek minimum eserler kullanırlar. Evde pozitif enerji büyük evlerde, daha fazla alana sahip oldukları için büyük ölçekli sanat eserleri kullanılmalıdır. Eviniz için kullandığınız sanat eserleri, odanın tasarımını ve renklerini tamamlamalıdır. İlginize göre bir sanat eseri seçmek en iyisidir. Bu, ilgili alanı kişiselleştirecek ve genellemeden kaçınacaktır.

Evde Pozitif Enerji 2024

Doğru uzunluk panelini seçtiğinizden emin olun. Birçok insan çok uzun tahtalar kullanır. Panoları monte ederken, panelin alt kenarının mobilyaların 3 ila 8 inç üzerinde olduğuna dikkat edilmelidir. Mobilya ve tablolar arasındaki büyük boşluk, duvarın boş kısmına dikkat çekiyor.

 • Aydınlatmanın Doğru Kullanımı
  Evin içi Aydınlatma

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok aydınlatma seçeneği vardır. İç tasarımda sayısız lamba, sarkıt lamba ve avize tasarımı vardır ve odanıza aradığınız hissi verir. Aydınlatma miktarının ve açısının iç tasarımı etkilediğini unutmayın. Renkli odalar renkleri doğru görüntülemek için ışık kullanmalı, nötr ve sakinleştirici renklere sahip odalar ise çok az ışığa ihtiyaç duymalıdır. Bütçe sorununuz varsa, ayarlanabilir parlaklık kullanın ve odanın hissini kolayca değiştirin.

 • Kitaplık Düzenini Değiştirme
  Klas Modern Sanatsal Kitap Kurdu Kitaplık Tasarımları Yaratıcı Fikirler

İşte kitap rafınıza daha iyi bakmanın kolay bir yolu. Kitaplarınızın yüzde 60’ını dikey, kalan yüzde 40’ını yatay olarak hizalayın. Yatay olarak düzenlenmiş kitaplar dikey kitaplardan daha düşük olmalıdır. Kitabın uzunluğu 12 inç ise, çapı 4 inç’e kadar 3 veya 4 kitap koyun. Kütüphaneye güzel bir görünüm kazandırmak için bitki kullanımı gibi tasarımlar kullanın. Evde pozitif enerji kitap raflarında çiçek kullanmak dikkat dağıtıcı olabilir, bu nedenle rafları çiçeklerle süslemekten kaçının.

İç dekorasyonda ayna kullanımı, ışığı ve mekanı etkili ve çekici bir şekilde düzenleyebilir. Aynalar küçük evler için mükemmel bir seçimdir. Küçük dairenizin aynalarla daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynaları takmak için en iyi yer duvarın ortasındadır. Daha büyük bir alan oluşturmak için, alanın ışık miktarını artırmak için pencerenin ters yönüne bir ayna yerleştirin.

 • Satın Almadan Önce Tablo Boyutlarını Ölçün
OKU  Dekoratif Beton

Evde Pozitif Enerji İçin Ne Yapılmalı

Yemek masası, bulunduğu mekanın tasarımında önemli rol oynayan araçlardan biridir. Yemek masaları etkili bir şekilde kullanılabilecek kadar büyük olmalı ancak tüm alanı kaplamamalıdır. 36 inçten daha geniş olmalılar, böylece oturup yemek için bolca yeriniz olacak. Yemek masanız küçükse yuvarlak masa almayı düşünün. Bu masalar köşelere iyi yerleştirilmiş ve köşeleri yok, bu yüzden oturup yemek için daha fazla alanları var. Yemek masasını satın almadan önce her zaman masayı nereye yerleştirmek istediğinizi düşünün. Bu aynı zamanda sehpalar için de geçerlidir. Bu masalar oturma odasının en önemli parçasıdır ve kahve, içecek, uzaktan kumanda, telefon, kitap, dekorasyon ve daha fazlası için iyi bir yerdir. Doğru sehpayı seçmek özellikle önemlidir. Kanepenin uzunluğu genellikle yaklaşık 20 inç olmalıdır, bu nedenle sehpanın uygun uzunluğu 15 ila 20 inç olacaktır. Sehpa ile mobilyalar arasındaki mesafe de 18 inç olmalıdır. Bu, her insanın kalça ve diz kemikleri arasındaki ortalama mesafedir, bu da onu bir kanepe ve sehpaya oturmak için mükemmel bir yer haline getirir. Oturma odaları için bu alan, mobilyaların etrafında kolayca dolaşmak için mükemmeldir. Evde pozitif enerji sehpanın boyutu, mobilyalarınızın genişliğinin üçte ikisi olmalıdır.

 • Renkleri kullanmak için Pratik Fikirler
  Altın ve Gümüş Göz Alıcı Oturma Odası

Dramatik bir görünüm oluşturmak için altın ve gümüş tonlarının bir kombinasyonunu kullanın.

Daha açık bir odaya sahip olmak için tavan duvarlarından daha açık bir renk seçmelisiniz. Bu odayı daha aydınlık hale getirecektir.
Evin pencerelerini renklendirin. Duvarların rengiyle eşleşen bir renk kullanın. Rengin doğal ışıkta ve yapay ışıkta kullanıldığından emin olun. 

Özel Mobilya

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top