İçme Suyu Kalitesi

İçme suyu kalitesi herkes için kaliteli su sağlamanın 5 ipucu yüksek kaliteli içme suyu, evinizde veya işyerinizde mümkün olan en yüksek kalitede su istersiniz. Kaliteli içme suyunun sağlıkla bağlantılı olduğu kanıtlanmıştır, suyu kullanan diğer her şeyi de uygun bakımda tuttuğundan bahsetmiyorum bile. Ancak bu kadar kaliteli su elde etmek için mutlaka yapmanız gereken birkaç şey var. Berkey su filtreleri gibi iyi bir su filtresi kullanmanın yanı sıra suyunuzu iyi durumda tutmak için düzenli temizlik ve bakım da yapabilirsiniz.

  • Tüm Su Kaplarınızı Sık Sık Yıkayın

Musluklardan çıkan harika suya sahip olabilirsiniz, ancak kirli kaplara koyarsanız size bir faydası olmaz. Bu kaplar, su soğutucularından ve şişelerden kovalara ve küvetlere kadar her şey olabilir. Şansınız, suyu tutmak için kullanırsanız, zamanla kirlenecektir. Bu eşyaları temizlemek için bulaşık deterjanı kadar basit bir şeyle veya klorlu ağartıcı gibi biriken kireç lekeleri için daha aşındırıcı bir şeyle ovalayabilirsiniz.

Bir şirketiniz varsa, çalışanlarınıza markalı bir su şişesi verebilirsiniz. İçme suyu kalitesi Snacknation’dan Connor Garrett, şirketinizin markasını ofiste öne çıkarabileceğiniz özelleştirilebilir su şişeleri koleksiyonunu bir araya getirdi.

İçme Suyu Kalitesi Nedir?

  • Su Sistemlerinizi Kontrol Edin

Su yumuşatıcı veya su ısıtıcı kullanıyorsanız, her birini ayda en az bir kez kontrol etmelisiniz. Sistemlerin içinde tıkanıklık oluşmadığından ve her şeyin doğru çalıştığından emin olun. Ayrıca, su yumuşatıcıları için tuz seviyelerini kontrol etmeli ve tank yarı dolunun altına düşerse her zaman daha fazla tuz eklemelisiniz.

  • Su Kullanımınızı Koruyun

Ne kadar az su akarsanız, suyunuzu kullanan her şeye o kadar az yük bindirilir. Bu da size çok kirlenmeden önce bir şeyleri temizlemeniz ve borularınızı ve sistemlerinizi tıkanmadan tutmanız için daha iyi bir şans verir. İçme suyu kalitesi sızdıran muslukları tamir etmekten eski cihazları daha yeni, enerji tasarruflu olanlarla değiştirmeye kadar. Su kullanımınızı korumanın neredeyse sayısız yolu vardır. Ev ve işletme sahipleri için bazı su sohbeti ipuçları vardır. Bunların hepsinin uygulanması zahmetsiz olabilir.

  • Su Kalitenizi Kontrol Ettirin
OKU  Mutfak Düzeni

Bazen, filtrelenmiş olsun ya da olmasın, suyunuzda hangi kirleticilerin olabileceğini bile bilmiyor olabilirsiniz. Suyunuzu halka açık bir kaynaktan alırsanız, muhtemelen evinize girmeden önce hükümet tarafından denetlenmiştir. Ancak borularınızda hiçbir şeyin hatalı olmadığından emin olmak için yine de kontrol ettirebilirsiniz.

İçme Suyu Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Suyunuzu kişisel bir kuyudan alırsanız, su kalitenizi test ettirmek daha da iyi bir fikirdir ve iyi sisteminizde bir sorun varsa, yenisi delinebilir. İçme suyu kalitesi veya hem kamu hem de özel su sistemleri için suyunuzu istediğiniz kaliteye ulaştırmak için daha güçlü filtreleme sistemleri kurulabilir.

  • Su Filtrelerinizi Temizleyin

Son olarak, harika bir su filtreniz varsa, düzenli olarak temizleyerek çalışmasını sağlayın. Bunu genellikle sadece hızlı bir durulama ve ovma ile yapabilirsiniz, ancak bir değişiklik olması gerekiyorsa veya temizlenmesi çok kirliyse filtreyi de değiştirmelisiniz.

Herkesin daha iyi yaşaması için yüksek kaliteli su gereklidir ve ister eviniz, ister işiniz veya her ikisine birden sahip olun, sadece birkaç kolay adımda kendiniz alabilirsiniz.

İç Kapılar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top