Oyun Odası Tasarımı

Oyun odası tasarımı ailelerin çoğunun evlerinde, çocukları için oyun odası olarak adlandırılan belirlenmiş bir alanı vardır. Bu oda tipik olarak çocukların gün boyunca onları meşgul etmeleri gereken tüm oyuncak ve aksesuarları saklar. Oyun odaları oldukça dağınıktır ve nadiren düzenli ve düzenli tutulur. Ancak çocuklar büyüdüğünde oyun odasına daha az ihtiyaç duyulur ve bu alan daha büyük bir şeye dönüştürülebilir. Aşağıda bir oyun odasını yetişkinlere uygun bir odaya dönüştürmenin beş farklı yolu bulunmaktadır.

Yetişkinler için bir Oda
Yetişkin olmak hayatın kolay bir yönü değildir, çünkü hayattaki birçok stres etkeni engel olur. Bu nedenle kendi diyebilecekleri bir alana sahip olmak çok önemlidir. Bu alan geriye yatırılabilir ve bir Fombag sandalye veya birkaç tane içerebilir. Alanın kime yönelik olduğuna bağlı olarak, bir TV’ye sahip olabilir. oyun sistemi, kitaplar, el sanatları ve çok daha fazlası ile. Bu oda, yetişkinlerin günlük endişelerinden ve görevlerinden uzaklaşmaları ve rahatlamaları için bir alan görevi görebilir.

Sadece bu da değil, zaman zaman arkadaşlarınızı eğlendirmek için harika bir alan olabilir. Oyun odası tasarımı Islak bir bar alanı içerecek şekilde sıhhi tesisat kurulumuna bakabilirsiniz. Akşam yemeği ve içecekler için insanlar varken bu eğlenceli amaçlar için harika olurdu çünkü yetişkinler kaynaşırken gençler ayrı bir odada takılabilirler.

Oyun Odası Tasarımı Çalışma Alanı

Bir oyun odasına artık ihtiyaç duyulmadığında, aile onu ihtiyaç duydukları veya istedikleri başka bir şeye yeniden amaçlayabilir. Örneğin, özellikle her iki ebeveyn de çalışıyorsa, onu bir ofise veya çalışma alanına dönüştürmek harika bir fikirdir. Bu, ana evin her yerinde ve yatak odalarında bulunan birçok karmaşayı ve evrakı hafifletecektir. Birkaç ek mobilya parçası ile oda kolayca bir ofise dönüştürülebilir. Görünümü tamamlamak için rahat fasulye torbası sandalyeler, kitaplık, çalışma masası, lambalar ve diğer birkaç çeşitli öğeye ihtiyaç duyulacaktır. Bir kez yapıldığında, oda aileye büyük fayda sağlayacaktır.

OKU  Ofis Dekor Tasarım

Genç Bir Mekan Odası
Aile büyüdükçe ve değiştikçe, ailenin konaklaması için evdeki belirli odaların da değişmesi gerekir. Oyun odası, ailenin ihtiyaçlarına göre değişebilen ve dönüşebilen odalardan biridir. Oyun odası tasarımı Çocukların ve arkadaşlarının takılabileceği bir gençlik alanı, çocuklara sürekli onları izliyormuş gibi hissettirmeden ne yaptıklarını izleyebilmelerine rağmen yer açmak için harika bir fikirdir.

Oyun odasını gençler için rahat bir mekan alanına dönüştürmek için sofistike ama rahat mobilyalar arayın. Ekstra depolama için bir TV ve yerleşik duvarlar ekleyin, ancak bu gerekli zemin alanını kaplamaz. Eğlenceli ve hafif tutmak için, ekstra uzanmak için puf sandalyelerini yanınızda bulundurmanız sorun değil. Ayrıca odanın köşesine bir masa ekleyin. Bu, masa oyunları, kart oyunları ve çocuklarınızın arkadaşlarıyla yapabileceği diğer aktiviteler için harika bir yüzeydir ve aile oyun geceleri için harika bir alan görevi görür.

İlave Yatak Odası
Oyun odasının düzenine bağlı olarak, bir aile üyesi için kolayca ekstra bir yatak odasına dönüştürülebilir veya misafir yatak odası olarak hizmet verebilir. Yeni bir kat boya oda için harikalar yaratacaktır. Misafir yatak odası ise nötr bir renk paleti seçmek en iyisidir. Bu, odayı aydınlatacak ve sizinle birlikte kalan konukları ağırlayacaktır.

Mobilyaların oda için çok büyük olmadığından emin olurken modern ve temiz astarlı mobilyalar seçin. Siz ve ailenizle kalırken konukların rahat ve mutlu olmasını sağlamak için pencere uygulamaları, sanat eserleri ve iyi aydınlatma ekleyin.

Oyun Odası Tasarımı İçin Kütüphane

Birçok insan eski evlerin görünümünü sever çünkü her zaman kitaplara ayrılmış bir oda varmış gibi görünür. Ne yazık ki, modern evlerde insanlar sınırlı alana sahip oldukları için kütüphane odasını içermezler. Ancak, çocuklar bir oyun odasını aştığında, bir oda kullanılabilir hale gelir ve onu bir kütüphaneye dönüştürme seçeneği aileye bağlıdır. Odayı kütüphaneye dönüştürmek zor bir iş değildir ve ailenin hangi rotaya gideceği konusunda seçenekleri vardır.

OKU  Giriş Holü Dekorasyonu

İlk seçenek daha uygun fiyatlı ve yapılması kolaydır. Odanın duvarlarını hizalamak için çok sayıda kitaplık satın almayı içerir. Bu seçenek, ev sahibinin kitap raflarını bir araya getirmesini gerektirecektir, ancak kolayca yapılabilir. Bu işlem tamamlandığında, aile kitaplarını raflarda uygun gördükleri herhangi bir sırayla düzenleyebilir.

İkinci seçenek, odaya yerleşik bir kitaplık kurmak için bir müteahhit kiralamayı içerir. Bu biraz daha pahalı ama kitap rafı satın almaktan çok daha temiz ve sofistike bir görünüm. Ancak, bütçeyi akılda tutmak ve içinde kalmak önemlidir. Bu tamamlandığında, odayı her yaştan aile üyelerinin odada iyi bir kitap okumanın keyfini çıkarması için konforlu hale getirmek için mobilya ve puf satın alın.

Bir oyun odasını yolun aşağısında tüm ailenin kullanabileceği başka bir şeye dönüştürmek söz konusu olduğunda sonsuz fikirler vardır. Bütçeye bağlı olarak, dahil edilmesi gereken birçok fikir vardır. Oyun odası tasarımı ancak bütçe sınırlıysa nötr bir boya rengi ekleyerek başlayın. Oradan, duvarlar boyunca ve masalara pencere kaplamaları ve bazı sanat eserleri ekleyin.

Bu, en azından oyun odasının eskiden olduğu ve şimdi sakinleştirici ve sakin olan temiz ve doğal renkleri içeren parlak renkleri kaldıracaktır. Zamanla, aile odanın ne olmasını istediklerini belirleyebilir. Bazıları için, etrafta dinlenmek için fasulye torbası sandalyeleri olan bir bonus oda olarak kalacak. Diğerleri için, herkesin eğlenmesi için özel bir odaya dönüştürülecek. Seçim ne olursa olsun, özellikle büyüyen bir aile için bir bonus odaya sahip olmak harikadır. Dürüst olmak gerekirse, burada herhangi bir çanta listesine gidebilir ve hayal kırıklığına uğramazsınız.

İç Mimar Nedir

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top