Buzlu Cam Yapımı

Buzlu cam yapımı, evlerini ve ofislerini yükseltmek için lüks ve şık eşyalara sahip olmak istemeyen! Ama aynı zamanda hayallerindeki evi lüks ve zarif ustalık yığınlarıyla şekillendirme arzusu olanlardan biri misiniz? İyi! Evinizi veya ofisinizi cebinizde bir delik açmayacak şekilde çekici bir şekilde dönüştürmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bu özellikleri ortaya çıkaran bir malzeme buzlu camdır.

Sadece dekoratif sırdan daha fazlası, bu tür camlar birçok etkili ayrıcalık sunar. Evet! Bu camlar, görünürlüğü gizlemek ve dağınık ışığın süzülmesine izin vermek için dekoratif ve yarı saydam cam için kullanılan en popüler terimlerdir. Bu, dekoratif bir sonucu mükemmel sanat eseriyle süslemek için cam yüzeyi değiştirmenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca ışığın geçişini engellemeden kapı ve pencerelere mahremiyet katar.

Buzlu Cam Yapımı

 • Neden Bazı Pencerelerdeki Camın Donması Gerekiyor?
  Yüksek Kaliteli Vinil Pencereler

Buzlu camlar asla modası geçmiyor gibi görünüyor. Teknik açıdan bu camlar, kumlama veya asitle aşındırma teknikleri yardımıyla opak hale getirilen şeffaf bir cam tabakadır. İletim işlemi sırasında ışık saçıldığında ve cama çarptığında, cam yarı saydam olarak çıkar ve ışığı iletirken bile görünürlüğü gizler.

Özel buzlu cam kapılara sahip olma ihtiyacı her zaman bir mülk sahibinin aklına gelir. Aşağıdakiler dahil güvenilir mağazalardan özel buzlu cam kapılar sipariş edilebilir. Şirket, dayanıklı yüksek kaliteli cam kapılar ve pencereler sunmaktadır.

Burada buzlu veya belirsiz cam yapma amacını tasvir eden en önemli nedenlerden bazılarını özetliyoruz:

 • Gizlilik Amacı
  Ofis Cam Kapı

Evlerinde ve ofislerinde mahremiyet sahibi olmak istemeyen! Kaliteli buzlu pencere ve kapılar sayesinde mükemmel mahremiyet elde edebileceksiniz. Sadece mahremiyet değil, bu da bölgenizin daha zarif ve şık görünmesini sağlayacaktır. Bu gözlükleri ofisinize taktığınızda, her çalışana üretkenlik için olumlu bir ortam sunar. Bütün gün tazelenmiş hissetmelerini sağlar.

 • Binaların Güvenliği
  Ticari Bina Güvenlik Camı Kapısı
OKU  Dekoratif Beton

Evinizde mükemmel bir güvenlik arıyorsanız, bu kendin yap ürünü mükemmel bir alternatif olabilir. Ekstra güvenlik için zor kazanılan paranızı boşa harcamadan, bu gözlükler ticari ve konut binalarınızın mimari samimiyetini ve güvenliğini artırmaya yardımcı olur. Üstelik bu, hasar ve soygun olasılığını azaltacağı için yolcular için de mükemmel bir seçenektir.

 • Ambiyansa Şıklık Katın
  Buzlu Cam Kapı

Bu, evinizin ve ofisinizin güzelliğini artırmanın mükemmel yollarından biridir. Buzlu cam ışığın içeri girmesini engellemez. Doğada dayanıklı olduğu kadar çok işlevlidirler. Zor kazanılan paranızı boşa harcamadan pencerelerinizin güzel görünmesini istiyorsanız, bu tür gözlüklere sahip olmak daha iyidir. Evinizin ve ofisinizin genel görünümünü ve görünümünü kusursuz bir şekilde geliştireceklerdir.

 • Aydınlatma Eğilimi
  Ev Kapısı

Buzlu camlar, içeriye giren ısıyı en aza indirerek evlerin ve ofislerin enerjisini korumada oldukça faydalıdır.

Yaz aylarında güneş ışınlarının filtrelenmesinde hayati bir rol oynarlar ve kış aylarında soğuğu dışarıda tutarlar. Buzlu camlar, mekanlarının sıcaklığını kontrol etmek isteyenler için ideal bir çözümdür.

Buzlu Cam Nasıl Yapılır

Bir bardağı kendi başınıza dondurmanın en basit yollarını arıyorsanız, aşağıda verilen talimatları izlemeniz gerekir:

Gerekli araç ve gereçler:

 • Bebek şampuanı
 • Standart boy sprey şişesi
 • Bunlar
 • Film
 • Sünger
 • Bir Bardağı Buzlamak için Kendin Yap Prosedürü:
 • Buzlu Cam Ofis

Önce pencereleri temizle. Camı temiz ve kalıntısız hale getirdiği için bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Normal bir sprey şişesi alabilir ve üzerine bol miktarda bebek şampuanı ekleyebilirsiniz. İyice karıştırın ve windows’ta kullanın. Bebek şampuanı ile iyice temizledikten sonra pencereyi kurutmak için sünger de kullanabilirsiniz.

Bir film alın ve bir inç kesin. Bir filminiz yoksa, yerel donanım mağazanızdan satın alabilirsiniz.
Pencerede koruyucu bebek şampuanı solüsyonu ile başlayın ve iyice kaplayın.
Filmin desteğini alın ve pencereye dikkatlice uygulayın. Ardından, güzelce düzeltmek için çözeltiyi filmin arkasına püskürtmeye devam edin.

OKU  Küçük Alan Mobilyaları

En baştan başlayın; Filmi sonuna kadar uygulayın. Filmi uyguladığınızda, merkezlemeyi kontrol edin.
Kenarlardaki kırışıklıkları hafifletmek için bir sünger kullanın. Tutkal kuruduysa, önceki adımlarda kullandığımız bebek şampuanı solüsyonuyla püskürtebilirsiniz.
Filmi uyguladıktan sonra kenarları düzeltin. Kururken filmin küçülmesini göz önünde bulundurarak asmak için yaklaşık dokuzuncu inç tutun. Cam tamamen kuruyana kadar dikkatli kullanılmalıdır. En iyi sonuç için kapı pencerelerini açmaktan ve kapatmaktan kaçınmanız önerilir.

Buzlu Cam Yapma

İşi Kendiniz Yaparken Alınacak Önlemler:
Eldivenler ve Gözlükler

Güvenliğiniz için gözlük takmaya çalışın
Kullanmadan önce ekipman muayenesi
Kazara tutuşmayı önlemek için malzemeyi temiz bir şekilde ayarlayın

Her durum için çeşitli buzlanma türleri vardır, örneğin:

Kalıcı Buzlanma – Kalıcı buzlanma elde etmek için camın yüzeyini beyaz kurşun ve yağ yardımıyla boyayın.
Geçici Buzlanma – Bu tür buzlanma, mermerlerin parçalarının önce cam kesicinin keskin kumu karışımına batırıldığı, ardından suyla nemlendirildiği ve ardından camın üzerine mümkün olan en iyi şekilde sürüldüğü anlamına gelir.
Buzlu cam yapımı ultra İnce Buzlanma – Ultra ince buzlanma elde etmek için ılık Arap zamkı ve Epsom tuzu karışımı kullanın.
Buzlu Pencere Vs. Kazınmış Pencere: Hangisi daha iyi?

Buzlu Cam Pencere

Kapsamlı gizlilik ve güvenlik arıyorsanız, buzlu camlar en iyi alternatiflerden biri olabilir. Islanabilen ve mahremiyet için şeffaf ve uygunsuz görünmesine neden olabilecek kazınmış pencerelerin aksine, buzlu pencereler en iyi seçenek olabilir. Buzlu cam, seçilebilecek çok çeşitli desen, tasarım ve opaklık seviyelerinde gelir. Bunları zahmetsizce kendi başınıza tasarlayabilirsiniz. Herhangi bir karışıklık ve tehlikeli kimyasal madde olmadan kurulumu oldukça kolaydır. Ayrıca UV koruması ve yalıtımı sunar. İyi! Bu pencerelerle ilgili en iyi şeylerden biri, bu cam filmlerini kolayca çıkarabilmeniz ve istediğiniz zaman tasarım ve yerleşimi değiştirebilmenizdir. Ayrıca, odalarınız fazla güneş ışığına maruz kalırsa, güneşten gelen güçlü ışınlar zamanla güzel ama pahalı mobilyalarınızı soldurabilir. Bununla birlikte, buzlu pencerelerin yardımıyla, değerli mobilyalarınızı en iyi şekilde koruyabileceksiniz.

Boya Püskürtücü

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top